Trenčianske Teplice - Slovensko

Jedna z povestí o vzniku kúpeľov hovorí o chromom pastierovi, ktorému sa jedného dňa zatúlala jeho ovca. Našiel ju vraj pri malom jazierku, v ktorom bola voda horúca a šíril sa z nej sírový zápach. Pastier sa v nej niekoľkokrát okúpal a vyzdravel. Či je to pravda, nevedno, no už neskoršie historické zdroje uvádzajú, že liečivú silu tunajších prameňov využívali lovecké národy Kvádov a Markomanov, a neobišli ich ani rímske légie. V stredoveku, viac ako šesťsto rokov, vlastnili kúpele majitelia Trenčianskeho hradu. V súčasnosti im popularitu a obľúbenosť zabezpečujú nadpriemerné výsledky, ktoré dosahujú v liečbe pohybového aparátu.Kúpele Trenčianske Teplice sa nachádzajú v juhozápadnej časti Strážovských vrchov, v údolí riečky Teplička, pár kilometrov od Trenčína a hraníc so susednou Českou republikou.O bohatý kultúrny a spoločenský program návštevníkov kúpeľov sa stará kúpeľná informačná kancelária, kde možno získať nielen aktuálne informácie o pripravovaných podujatiach, ale aj rad výborných tipov na výlety a poznávania daného regiónu.

Jedna z povestí o vzniku kúpeľov hovorí o chromom pastierovi, ktorému sa jedného dňa zatúlala jeho ovca. Našiel ju vraj pri malom jazierku, v ktorom bola voda horúca a šíril sa z nej sírový zápach. Pastier sa v nej niekoľkokrát okúpal a vyzdravel. Či je to pravda, nevedno, no už neskoršie historické zdroje uvádzajú, že liečivú silu tunajších prameňov využívali lovecké národy Kvádov a Markomanov, a neobišli ich ani rímske légie. V stredoveku, viac ako šesťsto rokov, vlastnili kúpele majitelia Trenčianskeho hradu. V súčasnosti im popularitu a obľúbenosť zabezpečujú nadpriemerné výsledky, ktoré dosahujú v liečbe pohybového aparátu.Kúpele Trenčianske Teplice sa nachádzajú v juhozápadnej časti Strážovských vrchov, v údolí riečky Teplička, pár kilometrov od Trenčína a hraníc so susednou Českou republikou.O bohat&ya...

zobraziť viac
 

Hotely v Trenčianskych Tepliciach

 
3

Hotel Flóra sa nachádza priamo v centre kúpeľného mesta Trenčianske Teplice.Je to komfortný wellness hotel a je situovaný v atraktívnom prostredí kúpeľného parku pri rieke Teplička. Hotel leží v blízkosti termálnych prameňov a ponúka ideálne podmienky pre relaxačné, ozdravovacie, liečebné i wellness pobyty. Hosťom je k dispozícii hotelový fyzioterapeut a profesionálny personál. Za posledných 6 rokov prešla prevažná časť hotelových priestorov plnou rekonštrukciou a modernizáciou. V súčasnosti poskytuje komplexné a kvalitné služby na úrovni *** hotela, čím v sebe spája kvalitu s tradíciou. Vďaka jedinečnej atmosfére kúpeľného mesta Trenčianske Teplice, priestorovému a materiálnemu vybaveniu ponúka ideálne podmienky na organizovanie rôznych relaxačných, ozdravovacích, liečebných a wellness pobytov. Skladba pobytov rešpektuje požiadavky našich hostí a zároveň vytvára priestor na skĺbenie liečebného efektu s oddychom a relaxom. V hoteli  je hosťom pod dohľadom hotelového fyzioterapeuta k dispozícii 30 liečebných procedúr. O dokonalý komfort našich hostí sa stará vysoko profesionálny personál pripravený reagovať na všetky požiadavky.Pýchou Hotela  je moderné wellness centrum, dominantou ktorého, sú dva antikorové bazény s mnohými atrakciami.  V priestoroch wellness centra je k dispozícii aj fínska, soľná parná sauna, bylinková inhalácia, tepidárium, vodná cesta a fitnes centrum.Ponuku Hotela Flóra dopĺňajú kozmetický salón, kaderníctvo, parkovisko zabezpečené závorou a kamerovým systémom. Ubytovanie je možné aj so psíkom za poplatok 10 Eur/noc.

3

Štýlový, kvalitne vybavený hotel v kúpeľnom mestečku Trenčianske Teplice. Budovy hotela pochádzajú zo začiatku minulého storočia a po rekonštrukcii si zachovali svoju starobylosť, ktorá v spojení s modernými službami vytvára komfort domáceho prostredia.      Súčasťou hotelového komplexu Hotela MOST SLÁVY sú vily MIRAMARE-CORFU, DEA a vila VERA, kde nájdete kvalitné ubytovanie, konferenčné služby, stravovacie služby, wellness, lekárom odporučené liečebné procedúry, masáže rôzneho druhu ako i služby pre voľný čas,...Celkovú atmosféru hotela dotvára jedinečný MOST SLÁVY s menami významných osobností ocenených na medzinárodnom filmovom festivale ARTFILM.... aj Vy sa budete cítiť ako filmové hviezdy... Ubytovanie je možné aj so psíkom za poplatok 7 Eur/noc.

3

Kúpeľný hotel Slovakia*** sa nachádza priamo v centre kúpeľného mestečka a otvára bránu do pešej zóny v Trenčianskych Tepliciach. Príjemné prostredie hotela umožňuje jeho široké využitie - od kúpeľných pobytov, firemných akcií, pobytov s deťmi či krátkodobého ubytovania.

2

Obľúbený liečebný dom kategórie II.comfort sa nachádza v centre mesta, má tichú polochu, celková kapacita 52 lôžok, 2 poschodia bez výťahu. Jedno a dvojposteľové rekonštruované izby (sprcha, WC, TV-sat, rádio, telefón, chladnička). Dva podkrovné apartmány. Ubytovanie je možné aj so psíkom za poplatok 16 Eur/noc.

3

Najkomfortnejší liečebný dom I.kategórie sa nachádza priamo v centre Trenčianskych Teplíc, celková kapacita 250 lôžok, 5 poschodí. Dvojposteľové izby v dvoch kategóriach: štandard - s balkónom (sprcha/vaňa, WC, TV-sat, rádio, telefón, chladnička) a economy - bez balkóna ( vaňa, WC, TV-sat, rádio, telefón, chladnička). Za príplatok sa využívajú izby ako jednoposteľové. Apartmány – balkónové a bezbalkónové (chodba, obývačka, spálňa). NOVINKA - izby kategórie de luxe

3

Liečebný dom I.kategórie sa nachádza na pešej zóne, v centre, celková kapacita 250 lôžok, 6-poschodí. Jedno a dvojposteľové izby kategórie comfort (sprcha/vaňa, WC, TV-sat, rádio, telefón). Jeden apartmán (chodba, obývačka, spálňa). Ubytovanie je možné aj so psíkom za poplatok 16 Eur/noc.

2

Liečebné domy - Viktória, Vlára, Eskulap, Esplanade a Pramenný dvor - kategórie II.economy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti centra kúpeľov. Na stravu sa dochádza (okrem LD Pramený dvor) do budovy Gurmán, vzdialenej do 300 m.

4

Parkhotel na Baračke je malý komfortný hotel so službami na úrovni **** a vynikajúcou polohou v rámci kúpeľného mesta Trenčianske Teplice. Hotel je situovaný v krásnom prírodnom prostredí na okraji kúpeľného parku, pri Labuťom jazierku s možnosťou člnkovania a asistovaného rybolovu. Je to hneď vedľa športového areálu TCTT Baračka s tenisovými kurtami (v zime s nafukovacou halou) a minigolfovým ihriskom. Vzdialenosť do centra mesta s pešou zónou, kúpeľnou dvoranou a vonkajším bazénovým komplexom Grand s termálnou vodou je cca 10 min. prechádzkou cez kúpeľný park. Hotel má vlastné wellness centrum s ponukou 30 liečebných procedúr, krytý bazén, fittness, reštauráciu, kaviareň so zimnou záhradou, letný gril, detský kútik a detské ihrisko, konferenčnú miestnosť pre 50/60 osôb (školské sedenie/kino sedenie) a 2 salóny s kapacitou do 20 miest.Celková kapacita hotela je 62 lôžok. Jeho hlavnou výhodou je individuálny prístup a komfort v maximálnom súkromí, ktoré dokážu poskytnúť len malé hotely.