Kováčová kúpele - Slovensko

Kúpele Kováčová sa nachádzajú mimo mestského ruchu a atmosféra kúpeľného parku zaručuje výborné podmienky na liečenie a duševnú relaxáciu. Kováčová je vďaka svojej polohe a jedinečnej športovej infraštruktúre rajom pre aktívnych ľudí. Vodné športy, plávanie, tenis, jazdectvo, turistika, cykloturistika – to je len časť ponuky, ktorú tu nájdete.Kováčovský rybník, ktorý sa nachádza priamo v kúpeľnom areáli, dáva možnosti športového vyžitia a relaxu v tichu tunajšej prírody.V Kováčovej je termálna liečivá voda popisovaná ako síranovo-hydrouhličitanová, vápenato-horečnatá, termálna, hypotonická. Po ochladení tejto vody  sa prameňom napĺňa kúpeľný bazén a vane určené pre klientov kúpeľov a pacientov.V kúpeľoch Kováčová sa liečia choroby pohybového ústrojenstva, nervové choroby, choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, choroby obličiek a močových ciest a ženské choroby. Základom kúpeľnej liečby sú bazénové a vaňové kúpele, doplnené termálnymi zábalmi, klasickou, podvodnou i reflexnou masážou a komplexnou fyzikálno-rehabilitačnou terapiou.

Kúpele Kováčová sa nachádzajú mimo mestského ruchu a atmosféra kúpeľného parku zaručuje výborné podmienky na liečenie a duševnú relaxáciu. Kováčová je vďaka svojej polohe a jedinečnej športovej infraštruktúre rajom pre aktívnych ľudí. Vodné športy, plávanie, tenis, jazdectvo, turistika, cykloturistika – to je len časť ponuky, ktorú tu nájdete.Kováčovský rybník, ktorý sa nachádza priamo v kúpeľnom areáli, dáva možnosti športového vyžitia a relaxu v tichu tunajšej prírody.V Kováčovej je termálna liečivá voda popisovaná ako síranovo-hydrouhličitanová, vápenato-horečnatá, termálna, hypotonická. Po ochladení tejto vody  sa prameňom napĺňa kúpeľný bazén a vane určené pre klientov kúpeľov a pacientov.V kúpeľoch Kováčová sa liečia choroby pohybového &uac...

zobraziť viac
 

Hotely v kúpeľoch Kováčová

 
2

Kategória ubytovacieho zariadenia „Penzion“, je o kapacite 40 lôžok v jedno- a dvojposteľových izbách so samostatným sociálnym zariadením s vaňou, alebo sprchovacím kútom. Izby hostí sú vybavené TV prijímačom, rádiom a telefónom. Budova je trojpodlažná, bez výťahu, s vlastnou stravovacou a hostinskou prevádzkou, recepciou a spoločenskou miestnosťou. Stravovacia prevádzka zabezpečuje stravovanie formou diétneho systému v zmysle liečebnej výživy pre ústavných a ambulantných pacientov, tiež ostatných kúpeľných hostí.