Dudince kúpele - Slovensko

Kúpele v Dudinciach majú viac ako sedemstoročnú históriu. Nachádzajú sa v južnej časti Stredného Slovenska, v čistom životnom prostredí bez exhalátov z priemyslu. Dobrá poloha a stabilná teplá klíma /najviac slnečných dní v roku/ prilákajú každoročne  veľa pacientov nielen z domova, ale aj zo zahraničia. Liečebné domy Diamant a ďalšie poskytujú svojim hosťom plný komfort, či  to sa týka ubytovania, stravovania či voľného času pacientov.Prírodná liečivá voda s teplotou 28 stupňov C. je silne mineralizovaná sírovodíková kyselka, alkalicko zemitá, síranovo slaná, hydrogén uhličitanov, chloritová , sódno vápenatá, uhličitá, sírna. Obsahuje aj iné prvky, ako horčík, fluór, bróm, bór, draslík, lítium a ďalšie.V Dudinciach sa liečia choroby pohybového ústrojenstva ako chronické ochorenia chrbtice, kĺbov a svalov a mäkkých častí pohybového ústrojenstva a tiež srdcovo-cievne ochorenia, stavy po infarkte myokardu, ischemická choroba srdca,, reumatické ochorenie srdca a chlopní. pooperačné stavy cievneho systému.. Liečivá voda  blahodárne pôsobí aj na kožné ochorenia a ženské choroby.Kúpele Dudince sú vhodné na relax aj oddych. Jednotlivé liečebné domy organizujú pre svojich pacientov zaujímavé podujatia, zájazdy, posedenia vo vínnych pivniciach, prehliadku  kamenných obydlí v blízkej dedine, koncerty ľudovej hudby a tanečné zábavy.

Kúpele v Dudinciach majú viac ako sedemstoročnú históriu. Nachádzajú sa v južnej časti Stredného Slovenska, v čistom životnom prostredí bez exhalátov z priemyslu. Dobrá poloha a stabilná teplá klíma /najviac slnečných dní v roku/ prilákajú každoročne  veľa pacientov nielen z domova, ale aj zo zahraničia. Liečebné domy Diamant a ďalšie poskytujú svojim hosťom plný komfort, či  to sa týka ubytovania, stravovania či voľného času pacientov.Prírodná liečivá voda s teplotou 28 stupňov C. je silne mineralizovaná sírovodíková kyselka, alkalicko zemitá, síranovo slaná, hydrogén uhličitanov, chloritová , sódno vápenatá, uhličitá, sírna. Obsahuje aj iné prvky, ako horčík, fluór, bróm, bór, draslík, lítium a ďalšie.V Dudinciach sa liečia choroby pohybového ústrojenstva ako chronické ochorenia chrbtice, kĺbov ...

zobraziť viac
 

Hotely v kúpeľoch Dudince

 
3

Hotel HVIEZDA ponúka širokú škálu ubytovacích, stravovacích a doplnkových služieb, predovšetkým však pobyty zamerané na kúpeľnú a relaxačnú starostlivosť o hostí formou rekondičných a relaxačných pobytov. Po tom, čo bola ubytovacia časť hotela celkovo zrekonštruovaná, ponúka hosťom ubytovanie v jedno a dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky a v apartmánoch. Každá izba disponuje kúpeľňou (sprcha), balkónom, SAT-TV, WIFI pripojením a telefónom. Veľmi atraktívnou častou hotela je hotelový bazén, ktorý ponúka okrem plaveckej časti aj unikátnu hydro-masážnu časť. Priamo v budove hotela sa nachádza dobre prístupné rehabilitačné centrum kde je k dispozícii široká škála zdravotnícko-rehabilitačných služieb. Novinkou je novovybudovaný Aurelius golf park s 18-jamkovým adventure golfovým ihriskom, priamo v areáli hotela. Domáce zvieratá povolené V OKOLÍ HOTELA PREBIEHA MODERNIZÁCIA, PRETO MOŽE BYŤ VÁŠ KOMFORT POČAS POBYTU MIERNE NARUŠENÝ.

4

Víta Vás moderný novootvorený trojhviezdičkový hotel MINERÁL, situovaný v centre mesta Dudince v tesnej blízkosti kúpeľného areálu.Nedávno prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a v súčasnosti Vám ponúka 139 lôžok v príjemne zariadených izbách a apartmánoch. Kvalitné gastronomické služby, široký výber jedál a nápojov, pestrá vínna karta, príjemné prostredie a ústretový personál, to sú hlavné atribúty hotelovej reštaurácie a barov.Hotel svojim vybavením, službami a lokalitou uspokojuje požiadavky širokej klientely.

4

Víta Vás moderný novootvorený trojhviezdičkový hotel MINERÁL, situovaný v centre mesta Dudince v tesnej blízkosti kúpeľného areálu.Nedávno prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a v súčasnosti Vám ponúka 139 lôžok v príjemne zariadených izbách a apartmánoch. Kvalitné gastronomické služby, široký výber jedál a nápojov, pestrá vínna karta, príjemné prostredie a ústretový personál, to sú hlavné atribúty hotelovej reštaurácie a barov.Hotel svojim vybavením, službami a lokalitou uspokojuje požiadavky širokej klientely.

2
 

Vzdialený od LÚ Diamant 350 metrov, k dispozícii 24 dvojlôžkových izieb s príslušenstvom, rozhlasom, káblovou a satelitnou televíziou, wifi a chladničkou. Služby ubytovaným poskytuje LÚ Diamant.

3

Dudince - najmladšie kúpele na Slovensku, nachádzajúce sa v regióne Hont. Jedinečné zloženie a vzácne balneologické vlastnosti minerálnej vody (podobné zloženie majú iba kúpele vo Vichy vo Francúzsku a v Japonsku) ich predurčuje na liečenie srdco-cievneho, pohybového a nervového aparátu. Minerálna voda je jedinečná tým, že ako jediná v Európe obsahuje kysličník uhličitý a sírovodík. Kúpele boli už v minulosti obľúbeným miestom uhorského kráľa Mateja, ako aj manželky Františka Jozefa I. Alžbety.

0

Celková rekonštrukcia kúpeľného hotela Rubín bola dokončená v r. 2007. Šesť ubytovacích poschodí je vybavených novým zariadením. Príjemné pastelové farby. Vyhovujúci komfort aj pre náročnejšiu klientelu.Izby sú vybavené WC, sprcha (resp. vaňa v niektorých apartmánoch), káblová TV, rádiobudík, chladnička s minibarom, telefón s priamym volaním, balkóny (s výnimkou niektorých apartmánov), Internet.

2

Kúpeľný hotel Smaragd vytvára ideálne podmienky pre tých, ktorí hľadajú pokoj a intímnejšiu atmosféru. Liečebné procedúry sa podávajú v balneoterapii v KH Rubín. Presklenná spojovacia chodba vám však poskytne pekný výhľad na kúpeľný park. Menej pohyblivým pri tom ochotne pomôže pridelená sanitárka (doprovod na procedúry).Vybavenie izieb:WC, sprcha alebo vaňa, káblová TV, chladnička, telefón s priamym volaním, balkón.