Bojnice kúpele - Slovensko

Kúpele Bojnice sú známe od nepamäti, údajne už od r.1549. Sú miestom, ktoré navštevujú nielen pacienti, ale aj ľudia, ktorí potrebujú oddych a relax po každodennom strese. Základom terapie týchto kúpeľov je termálna liečivá voda, ktorá vyviera z 9.prameňov. Je to hydrogén-sírová, vápnikovo horčíková voda s teplotou od 28 do 52 stupňov.V kúpeľoch Bojnice sa liečia pacienti s chorobami pohybového ústrojenstva, akými sú reuma, artritída, bolesti chrbtice, zápaly kĺbov, skolióza, poúrazové a pooperačné stavy, ako aj stavy po cievnych a mozgových príhodách.. Liečivá voda zlepšuje látkovú výmenu a tým, že zásobuje tkanivá kyslíkom zlepšuje celkový stav organizmu.Pri liečbe pacientov sa vychádza zo zásad modernej medecíny a dlhoročnej kúpeľnej praxe., Využíva sa široké spektrum procedúr. Ošetrujúci lekár odborník v balneológii a rehabilitácii vyšetrí pacienta a zostaví individuálny plán liečby zodpovedajúci jeho zdravotnému stavu. Školený personál pristupuje k pacientom citlivo a zodpovedne, s plným porozumením pre ich zdravotné problémy.Na oddych a relax je pripravené wellness centrum, sústava bazénov  s termálnou vodou rôznej teploty, plavecký bazén, soľná komora a ďalšie.Areál kúpeľov je obklopený krásnym lesoparkom s mohutnými listnatými a ihličnatými stromami, čo dodáva kúpeľom atmosféru pokoja a pohody.Po procedúrach si návštevníci môžu posedieť v útulných kaviarničkách, alebo pri jazierkach s kvitnúcim lénom. V lesoparku sú chodníky na prechádzku s lavičkami.Návštevníci Bojnických kúpeľov majú možnosť využívať verejné termálne kúpalisko Čajka . Veľkým zážitkom je pre každého návštevníka Bojnický zámok s bohatými zbierkami a mnohými kultúrnymi podujatiami. a konečne známa zoologická záhrada, najväčšia na Slovensku.

Kúpele Bojnice sú známe od nepamäti, údajne už od r.1549. Sú miestom, ktoré navštevujú nielen pacienti, ale aj ľudia, ktorí potrebujú oddych a relax po každodennom strese. Základom terapie týchto kúpeľov je termálna liečivá voda, ktorá vyviera z 9.prameňov. Je to hydrogén-sírová, vápnikovo horčíková voda s teplotou od 28 do 52 stupňov.V kúpeľoch Bojnice sa liečia pacienti s chorobami pohybového ústrojenstva, akými sú reuma, artritída, bolesti chrbtice, zápaly kĺbov, skolióza, poúrazové a pooperačné stavy, ako aj stavy po cievnych a mozgových príhodách.. Liečivá voda zlepšuje látkovú výmenu a tým, že zásobuje tkanivá kyslíkom zlepšuje celkový stav organizmu.Pri liečbe pacientov sa vychádza zo zásad modernej medecíny a dlhoročnej kúpeľnej praxe., Využíva sa široké spektrum procedúr. ...

zobraziť viac
 

Hotely v kúpeľoch Bojnice

 
3

I. kategória 1 a 2-posteľové izby kúpeľňa so sprchou, WC farebná TV so satelitným príjmom telefón s priamou volbou chladnička vzdialený cca 100m od LD Baník, v ktorom sú poskytované procedúry a stravovanie

3

Hotel s kapacitou 104 jedno- a dvojposteľových izieb a apartmánom. Všetky izby sú vybavené sprchou a WC, balkónom, telefónom, TV so satelitom a chladničkou.Hotel je vybavený vlastnou recepciou, denným barom, kaviarňou, atriom, výťahom, biliardovou a spoločenskou miestnosťou.Priamo v hoteli sa nachádzajú lekárske ordinácie, kompletná balneoterapia, vlastný vonkajší bazén s protiprúdom, kaderníctvo, manikúra, pedikúra.Servis a komfort: parkovanie, platby kreditnými kartami, zmenáreň, safé, župany, internet na recepcii.

3

Depandans s kapacitou 13 dvojposteľových izieb a 2 apartmány vybavených sprchou, WC, telefónom, TV so satelitom a chladničkou.Stravovanie a liečebné procedúry sú poskytované v liečebnom dome Mier vzdialenom cca 100 m.

3

I.kategória ubytovania s kapacitou 23 jedno a dvojposteľových izieb vybavených sprchou, WC, telefónom, TV so satelitom a chladničkou. Stravovanie a liečebné procedúry sú poskytované v liečebnom dome Mier vzdialenom cca 100 m.

4

S novým LD Lysec v Kúpeľoch Bojnice sa spája jedno prvenstvo. Je po 20-tich rokoch prvým ,veľkým, novopostaveným liečebným domom na Slovensku. Adekvátne svojmu významu  a postaveniu Kúpeľov Bojnice v slovenskom kúpeľníctve bol 19. decembra 2008 za účasti najvyššej štátnej delegácie slávnostne otvorený a odovzdaný do užívania.V štýlovo riešenom interiéri poskytuje ubytovanie v komfortne zariadených a do posledného detailu prepracovaných 135-tich 2-lôžkových izbách a apartmánoch 4*úrovne, so sociálnym zariadením, TV-SAT, telefónom, chladničkou, trezorom a možnosťou internetového pripojenia na každej izbe.Kúpeľný dom je vybavený kompletnou kúpeľnú technológiou, kaviarňou s letnou terasou s výhľadom na nádherný park. Pri kúpeľnom dome je parkovisko s kapacitou pre potrebu celého kúpeľného domu.Balneoterapia v liečebnom dome Lysec zahŕňa:Klasické masáže ( celkové aj čiastočné ), reflexné masáže, individuálnu rehabilitáciu, vane: tichú, perličkovú, Whirpool, uhličitú, tiež celú paletu vodoliečebných procedúr( vírivé kúpele horných a dolných končatín, reflexné sprchy, šliapací chodník, Knejpov chodník s reflexnými účinkami striedavého kúpeľa, teplej a studenej vody ), oxygenoterapiu,ale aj plnú škáluprocedúr elektroliečby ( galvanický prúd, biolampa, štvorkomorový kúpeľ,magnetoterapia, infračervený ohrev (IR).Liečebný dom Lysec je napojený na bazénový systém a stredisko termoterapie ( parafango a parafín ), ako aj na saunový svet na rozhraní LD Lysec a LD Mier.

3

Hotel s kapacitou 83 jedno- a dvojposteľových izieb a apartmánom. Všetky izby sú vybavené sprchou, WC, telefónom, TV so satelitom a chladničkou.Hotel je vybavený vlastnou recepciou, kaviarňou, atriom, výťahom, biliardovou a spoločenskou miestnosťou.Priamo v hoteli sa nachádzajú lekárske ordinácie, kompletná balneoterapia, vlastný vonkajší bazén s protiprúdom, sauny a fitness.Kaderníctvo, manikúra, kozmetika sa nachádzajú v polyfunkčnom liečebnom dome Slávia vzdialenom cca 50 m od liečebného domu Mier.Servis a komfort: parkovanie, platby kreditnými kartami, zmenáreň, safé, župany.

3

Depandans s kapacitou 12  dvojposteľových izieb vybavených  sprchou, WC, telefónom, TV so satelitom a chladničkou.Stravovanie a liečebné procedúry sú poskytované v liečebnom dome Mier vzdialenom cca 50 m.

3

I. kategória 2-posteľové izby kúpeľňa so sprchou, WC farebná TV so satelitným príjmom telefón s priamou volbou chladnička vzdialený cca 250m od centrálnej budovy LD Baník, kde sú poskytované procedúry a stravovanie

3

Depandans s kapacitou 7 dvojposteľových izieb vybavených  sprchou, WC, telefónom, TV so satelitom,chladničkou.Stravovanie a liečebné procedúry sa podávajú v liečebnom dome Baník vzdialenom cca 100  m