Bardejovské kúpele - Slovensko

Areál Bardejovských  Kúpeľov tvoria kúpeľné zariadenia, obchodné centrum a ďalšie zariadenia na využitie voľného času.K športovým aktivitám patria tenisové kurty, minigolf, fitnescentrum, kyslíková dráha, prírodné termálne kúpalisko, volejbalové ihrisko, 35 km turistických chodníkov a v zime aj lyžiarsky vlek.Pokiaľ ide o kultúrne zariadenia, je v kúpeľoch pacientom k dispozícii knižnica a z mnohých podujatí možno spomenúť výstavy keramiky, plastík, fotografií, obrazov, kvetov, a viaceré ďalšie.V lese je niekoľko altánkov s ohniskami, v ktorých je možné organizovať opekanie a posedenie pri ohni.Večer sa areál kúpeľov mení  spoločensko - zábavné centrum. Otvorené sú kaviarne, reštaurácie a bary, pri živej hudbe možno príjemne posedieť aj si zatancovať v kaviarni hotela Ozón, v reštaurácii Kúpeľná Dvorana a v Cafe Magnólia..Účinky liečby.Hodnotiť účinnosť komplexnej liečby môže zo subjektívneho hľadiska sám pacient a to z objektívnych výsledkov parametrov fyziologických funkcií.Napríklad u diabetikov má kúpeľná liečba  blahodárny vplyv na celý organizmus, aj na psychiku pacienta. Má tiež preventívne poslanie, znižuje práceneschopnosť a opakovanou liečbou  predchádza vzniku komplikácií. Bolo zistené, že počas kúpeľnej liečby sa významne znížili  resp. upravili dôležité hodnoty diabetikov, akými sú hmotnosť, glykémia, cholesterol, triglyceridy a krvný tlak U pacientov  s chorobami srdca a ciev sa zlepšila tolerancia fyzickej záťaže. Stenokardie vznikajú len pri vyššej fyzickej záťaži. Zlepšuje sa subjektívny psychický stav pacienta, stabilizuje krvný tlak a mierne klesá frekvencia srdca.Pacientom s ischemickou chorobou dolných končatín sa predlžuje klaudikačný interval asi o 30%. Títo pacienti by mali opakovane absolvovať kúpeľnú liečbu v našich kúpeľoch. 

Areál Bardejovských  Kúpeľov tvoria kúpeľné zariadenia, obchodné centrum a ďalšie zariadenia na využitie voľného času.K športovým aktivitám patria tenisové kurty, minigolf, fitnescentrum, kyslíková dráha, prírodné termálne kúpalisko, volejbalové ihrisko, 35 km turistických chodníkov a v zime aj lyžiarsky vlek.Pokiaľ ide o kultúrne zariadenia, je v kúpeľoch pacientom k dispozícii knižnica a z mnohých podujatí možno spomenúť výstavy keramiky, plastík, fotografií, obrazov, kvetov, a viaceré ďalšie.V lese je niekoľko altánkov s ohniskami, v ktorých je možné organizovať opekanie a posedenie pri ohni.Večer sa areál kúpeľov mení  spoločensko - zábavné centrum. Otvorené sú kaviarne, reštaurácie a bary, pri živej hudbe možno príjemne posedieť aj si zatancovať v kaviarni hotela Ozón, v reštaurácii Kúpeľná Dv...

zobraziť viac
 

Hotely v Bardejovských kúpeľoch

 
2

V areáli kúpeľov sa nachádzajú aj menšie depandancie hotelov, ľudovo nazývané vilky. Izby vo vilkách sú jednolôžkové a dvojlôžkové, každá z izieb má TV, rádio a vlastnú kúpelňu s WC. Vilky sú roztrúsené po celom areáli a teda sú v rôznej vzdialenosti od hotelov, kde sa dochádza na stravu a od kúpeľného domu, kde sa podávajú procedúry. Niektoré ubytovacie zariadenia ponúkajú ubytovanie aj pre väčšie skupiny (Helios, Mier, Fontána, Lívia), iné vilky majú menšiu kapacitu (Blanka, Migňon, Srnka, Eta, Marína, Iveta, Palmíra). Vilky sú nezrekonštruované.

0

Hotel Alexander **** je novo zrekonštruovaný luxusný hotel v centre Bjrdejovkých Kúpeľov. Hotel bude prepojený spojovacou chod­bou s hotelom Ozón. Disponuje kapacitou 150 miest, z toho 60 dvojposteľových izieb, 20 jednopostefových izieb a 5 apartmánov. Vo WELLNESSE nájdete whirlpool, fínska a parná sauna, ochladzovací bazén, prívalová sprcha, tropická a masážna sprcha, tepidárium, fitness. Taktiež je možné využiť ponuku masáží.

2

Hotel Astória je historickou dominantou Bardejovských Kúpeľoch a nachádza sa v centre Kúpeľov priamo oproti kúpeľnej kolonáde. Hotel bol postavený v roku 1898 a pri výzdobe fasády a výtvarnej výzdobe interiéru bola použitá neorenesančná a neobaroková ornamentika. Astória ponúka ubytovanie v jednolôžkových, dvojlôžkových izbách a apartmánoch. Z toho 11 izieb prešlo rekonštrukciou, izby sú zariadené nábytkom, ktorý ladí s historickým štýlom budovy. Všetky izby sú vybavené rádiom, TV, telefónom a vlastnou kúpelňou, rekonštruované izby majú chladničku. Hotel je dvojposchodový, má výťah aj vlastnú jedáleň. Rovnako ako hotel Ozón, aj Astória je prepojená chodbou s kúpeľným domom - Balneoterapiou.

3

Hotel Astória je historickou dominantou Bardejovských Kúpeľov a nachádza sa v centre Kúpeľov priamo oproti kúpeľnej kolonáde. Hotel bol postavený v roku 1898 a pri výzdobe fasády a výtvarnej výzdobe interiéru bola použitá neorenesančná a neobaroková ornamentika. Astória ponúka ubytovanie v jednolôžkových, dvojlôžkových izbách a apartmánoch. Z toho 11 izieb prešlo rekonštrukciou, izby sú zariadené nábytkom, ktorý ladí s historickým štýlom budovy. Všetky izby sú vybavené rádiom, TV, telefónom a vlastnou kúpelňou, rekonštruované izby majú chladničku. Hotel je dvojposchodový, má výťah aj vlastnú jedáleň. Rovnako ako hotel Ozón, aj Astória je prepojená chodbou s kúpeľným domom - Balneoterapiou.

2

Je novozrekonštruovaný hotel v prekrásnom prostredí Bardejovských Kúpeľov. Hotel disponuje 68 lôžkami na 32 dvojposteľových izbách a 2 apartmánoch. Izby sú vybavené televízorom, rádiom a telefónom s priamou voľbou. Všetky izby majú svoje vlastné sociálne zariadenie s kúpeľňou so sprchovacím kútom. Súčasťou hotela je kaviareň a letná terasa s výhľadom na čarokrásnu prírodu. Hotel je situovaný v blízkosti letného kúpaliska s vyhrievanou vodou. Svojim klientom ponúka parkovanie grátis pri hoteli.

3

Hotel Ozón je najväčším ubytovacím zariadením v Bardejovských Kúpeľoch. V roku 2000 prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a ponukou svojich služieb uspokojí aj náročných návštevníkov. Hotel ponúka ubytovanie v dvojposteľových, jednoposteľových izbách a apartmánoch. Izby sú vybavené chladničkou, rádiom, TV a telefónom. Každá izba má vlastnú kúpelňu a väčšina izieb má balkón. Budova má 5 poschodí, je vybavená výťahmi a jedálňou. Hotel je prepojený presklennou chodbou s Kúpeľným domom - Balneoterapiou, kde sa podávajú kúpeľné procedúry.

3

Penzión Diana *** sa nachádza za liečebným domom Alžbeta. Svojou kapacitou patrí k malým ubytovacím zariadeniam. Ponúka ubytovanie v jednolôžkových a dvojlôžkových izbách s moderným nábytkom, TV, rádiom, chladničkou a vlastnou kúpelňou. Niektoré izby majú balkón. Ubytovaní klienti dochádzajú na stravu do hotela Ozón.

3

Penzión František je novým ubytovacím zariadením, vznikol rekonštrukciou a rozšírením už existujúcej stavby. Ponúka ubytovanie v moderných a priestranných dvojlôžkových izbách a apartmánoch. Izby sú vybavené TV, rádiom, chladničkou, vlastnou kúpelňou, väčšina izieb má balkón. Penzión je situovaný 200m od centra Kúpeľov a návštevníkom ponúka príjemnú a tichú atmosféru, ktorú umocňuje vôňa blízkeho lesa. V penzióne sa nenachádza jedáleň, ubytovaní hostia dochádzajú na stravu do hotela Ozón alebo Astória. Budova je poschodová, nie je vybavená výťahom.